Новоград-Волинський дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик».

Комплектація дошкільного навчального закладу матеріалами та кадровим забезпеченням розпочато у 1990 році. Ніна Степанівна Романюк сприяла розбудові дошкільного закладу, спільно з колективом облаштовувала територію та приміщення дошкільного закладу, започаткувала основу для його подальшого функціонування. Дошкільний навчальний заклад №14 «Золотий ключик» почав своє існування 12 квітня 1990-го року і очолила його завідуюча Ніна Степанівна Романюк. ДНЗ №14 «Золотий ключик» комбінованого типу фізкультурно-оздоровчого напряму один із найбільших в місті: має 12 груп та розрахований на 280 місць. У дитячому закладі створено відповідну матеріально-технічну базу для оздоровлення, загартування, фізичного та психічного розвитку дітей. Діють 2 зали - фізкультурна та музична, логопедичний, кабінет зображувальної діяльності, кабінет музичних керівників, практичного психолога, інструктора з фізичного виховання, офтальмологічний, фізіотерапевтичний кабінети. Кожна вікова група має спортивний куточок.

В дошкільній установі функціонують дві спеціалізовані групи: офтальмологічна та ортопедична. Основними завданнями цих груп є корекційно-профілактична робота, яка проводиться у двох напрямках: лікувальному, що включає заняття на офтальмологічних апаратах, різноманітні вправи для зміцнення м’язів очей (група офтальмологічна), лікувальний масаж та лікувальна фізкультура, фізіотерапія для ко­рекції постави у дітей (група ортопедична) та навчально-виховному, який здійснюється педа­гогами.

З січня 2005 року колектив очолює завідуюча Гапоненко Тетяна Вікторівна, яка має вищу кваліфікаційну категорію та понад 30 років педагогічного стажу. Педагогічний склад представлений 31 працівником, з них - з II категорією – 2 чоловіки, з І категорією – 4 педагога, з вищою – 5, з педагогічним званням «Вихователь-методист» - 2 педагоги. Наш дошкільний педагогічний колектив - найбільший в місті, тому так важливо для керівної, методичної та психологічної служби установи забезпечення сприятливої творчої атмосфери для діяльності педагогів. Методистом з дня відкриття працювала Льовкіна Ірина Петрівна, з часом цю посаду зайняла Алексійчук Лідія Юріївна, надалі методичною роботою керувала Шульга Алла Анатоліївна, та Федорчук Світлана Аксентіївна. З 2006 року вихователь-методист Горбатюк Людмила Володимирівна, а з вересня 2006 року - Климчук Тетяна Миколаївна. З жовтня 2007 року методичною службою закладу керує Богомолова Любов Валеріївна. Для молодих спеціалістів організована Школа молодого вихователя, де надається психолого-педагогічна допомога в організації навчально-виховного процесу.

Дошкільний заклад був розрахований на чотири групи ясельного віку і вісім груп загального розвитку, в цілому на 280 дітей. Поступова реформа освіти в Україні охоплювала всі сфери освітянської галузі, торкнулася вона й дошкільної освіти. Оскільки дітей із набутими та вродженими фізичними розладами ставало дедалі більше, то й проблеми, пов’язані з їхнім навчанням та вихованням, ставали дедалі актуальнішими. Тому в червні місяці 1991-го року керівниками міста і області, а також місцевими лікарями було вирішено, на базі ДНЗ №14, з 1-го вересня відкрити офтальмологічну групу і обладнати сучасною, високоякісною апаратурою кабінет.

Якісне лікування та позитивні результати занять, які проводились лікарем- офтальмологом Алексіною Галиною Володимирівною, а також вихователями групи Калазімовою Ольгою Дмитрівною, Тихончук Тетяною Андріївною, помічником вихователя Андрощук Галиною Володимирівною підштовхнуло на ідею для відкриття ще однієї офтальмологічної групи, вихователями якої стали Горбатюк Олена Савівна, Прилуцька Галина Анатоліївна, помічником вихователя на той час була Капустинська Ніна Казимирівна. В результаті чого на базі нашого закладу був вперше відкритий на всю Житомирську область єдиний центр служби лікування дітей з вадами зору.

У 1992-му році була відкрита ще одна спеціальна група, але вже ортопедичного напрямку, на чолі якої став лікар-ортопед Олександр Анатолійович Бодовський, який співпрацював з вихователями групи: Гапончук Ганною Павлівною, Осадчук Катериною Олександрівною. На групі спеціального призначення здійснювалися різноманітні по руховому змісту форми роботи (дихальні гімнастики, профілактично-лікувальні комплекси вправ, рухливі та спортивні ігри). Із часу відкриття ДНЗ №14 на належному рівні проводяться оздоровчо-профілактичні роботи. Особливу увагу приділяємо дітям раннього віку, часто хворіючим, а також які перенесли гострі респіраторні захворювання. До послуг малят є сучасно обладнаний фізіотерапевтичний кабінет, в якому до 2001-го року працювала медсестра Руденко Ольга Василівна, в даний час працює медсестра Коноферчук Олена Михайлівна. У фізіотерапевтичному кабінеті здійснюються опромінення носоглотки, лужно-олійні інгаляції із застосуванням цілющих трав та інші процедури, а також за призначенням лікаря малята проходять курс масажу.

Одним із важливих завдань у реформі освіти є раннє виявлення в дітей мовленнєвої патології та чітке діагностування її за видами порушень. Ці завдання стояли також перед педагогами. І тому у 1993-му році в дитячому закладі відкрилася логопедична група, засновником якої була Алексійчук Лідія Юріївна, пізніше очолила цю групу Лопатюк Лідія Павлівна. А в 1998-му році відкрилася ще одна логопедична група на чолі з логопедом - Вовк Аллою Аврамівною.

З 2002-го року в закладу були закриті логопедичні групи та створені два логопедичні пункти, які і досі існують, де проводиться корекційно-відновлювальна робота з дітьми-логопатами. Малята після корекції та виправлення вад ідуть до школи підготовленими до навчання, впевненими у своїх силах, з гарними перспективами успішного оволодіння знаннями.

В тісному контакті медичні працівники працюють з педагогами. На той час лікар-педіатр Журавльова Клавдія Михайлівна та старша медична сестра Черпіта Майя Купріянівна, оглядали дітей у присутності вихователів. Вони обмінювались інформацією про стан здоров’я малюків, планували конкретні заходи щодо їх оздоровлення.

З відродженням самостійної України наш дитсадок особливу увагу приділяв народознавчому напряму. Була створена кімната “Бабусина світлиця”. З осені 2016 року відкритий міні-музей «Світлиця», в якому зібрані старовинні речі: дитяча люлька, вишиті рушники, мисники, рубель, макітра, гребінець для вовни, коцюба, стоячка для дитини, прядка, ночви дерев’яні, ступа, лава, скриня та інше, які допомагають дошкільникам закладу поринути в минуле українського побуту. А вже в 2014 році за ініціативи вихователя-методиста та інструктора з фізичного виховання був відкритий міні-музей спорту «Олімпія» та поновлений в 2016 році. В 2016 році колектив ДНЗ №14 «Золотий ключик» нагороджений Грамотою Управління Житомирської Обласної Державної адміністрації та Житомирським обласним відділенням комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за активну участь у ІІ етапі Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах.

За досягнуті успіхи, сумлінну працю завідуючій Романюк Ніні Степанівні в 1991-му році було присвоєно звання «Відмінник освіти України». В 1999-му році Ніна Степанівна була нагороджена грамотою Міністерства освіти, в 2000-му році за активну та добросовісну працю, відзначена до Дня учителя з занесенням в «Книгу Пошани» управління освіти та науки.

Працівники нашого закладу неодноразово були занесені на «Дошку Пошани» управління освіти та науки:

- 2009 рік – Бучинська Олена Миколаївна,- музичний керівник,

- 2010 рік – Гапоненко Тетяна Вікторівна, - завідуюча ДНЗ;

- 2013 рік – Козинська Наталія Іванівна, - вихователь;

- 2015 рік – Шевцова Інна Леонідівна, - інструктор з фізичного виховання;

- 2016 рік – Семенюк Наталія Василівна, - вихователь;

- 2017 рік – Богомолова Любов Валеріївна. – вихователь-методист.

Дипломами Управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації

- 2014 рік – Семенюк Наталія Василівна, Козинська Наталія Іванівна, (ІІІ ступеня)

- 2015 рік – Богомолова Любов Валеріївна, Шевцова Інна Леонідівна, (ІІ сткпеня)

- 2016 рік – Богомолова Любов Валеріївна, Лопатюк Наталія Іванівна, (І сткпеня)

- 2017 рік - Лопатюк Наталія Іванівана (ІІ ступеня), та Семенюк Наталія Василівна, Козинська Наталія Іванівна, Плисак Діана Валеріївна (ІІІ ступеня).

Та «Книга Пошани»:

- 2017 рік – Прилуцька Галина Анатоліївна.

Рейтинг популярності «Гордість міста» у номінації «Освітянський педагогічний олімп» :

2013 рік – Козинська Наталія Іванівна;

2014 рік – Семенюк Наталія Василівна.

Грамотами Міністерства освіти і науки нагороджені:

- 2013 рік – Козинська Наталія Іванівна.

Подяка Національної академії педагогічних наук України:

2017 рік – Богомолова Любов Валеріївна.

2018 рік – Семенюк Наталія Василівна.

Одним з вагомих досягнень нашого колективу була участь у конкурсі «Вихователь року»: в 1993 році вихователь Лопатюк Лідія Павлівна була учасницею конкурсу «Вихователь року» в місті Житомирі, де показала свою творчість та справжнього фахівця у галузі виховання дошкільнят. А в 2013 році лауреатом стала вихователь офтальмологічної групи Козинська Наталія Іванівна.

Діяльність педагогів дошкільного закладу направлено на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

У листопаді 2013 року у дошкільному закладі відбулася зустріч з представниками видавництва МЦФЕР, а саме з редакторами журналів «Вихователь-методист», «Практичний психолог», «Старша медична сестра» - Савіновою Наталією Володимирівною, Гурковською Тетяною Леонідівною, Барановою Юлією Андріївною. Відзначена активна участь педагогічних працівників у професійних конкурсах, а саме: вихователь-методист Богомолова Любов Валеріївна на обласному семінарі завідувачів РМК (ММК) із теми «Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників» презентувала досвід роботи «Інноваційний формат професійного навчання педагогів дошкільного закладу №14 «Золотий ключик». Завдяки запровадженню гуртка «Школи комп’ютерної грамотності», яку веде вихователь-методист Богомолова Л.В., педагоги закладу вдосконалюють свої навички в роботі з комп’ютером, проводяться рольові ігри та брей-ринги.

Педагоги закладу є активними учасниками науково-практичних конференцій: - в 2016 році учасниками були вихователі: Самойленко І.Р., та Климчук Т.М., в березні 2017 року вихователь-методист Богомолова Л.В. взяла активну участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Професійна освіта в умовах інтеграційних процесів: теорія і практикака»

З 2003-го року ДНЗ організовує освітній процес за таким пріоритетним напрямом: фізкультурно-оздоровчий. Основні завдання спрямовані на охорону життя і зміцнення здоров'я малюків. В дошкільному закладі є спортивна зала обладнана необхідним сучасним інвентарем. Багато цікавих фізкультурно-оздоровчих заходів з дітьми було проведено інструктором з фізичного виховання Шевцовою Інною Леонідівною на місто, а саме: «Старти надії», «Козацькі забави», «Тато мама і я - спортивна сім'я» та інші. На День захисту дітей наші малюки закладу неодноразово під керівництвом інструктора з фізичного виховання брали активну участь у спортивній розважальній програмі, де були доцільно використані елементи аеробіки, спортивних танців. Понад 20 років у дошкільному закладі діє театральний гурток для дорослих «Золотий ключик» та дитячий музично-драматичний театр «Буратіно» (керівник Савчук Галина Володимирівна). У його репертуарі багато вистав на різноманітні теми: «Пригоди Сніговиків», «Весілля Морквини», «Дванадцять місяців», «День іменинника». Так в 2014 році колектив дошкільного навчального закладу нагороджений подякою Житомирського Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за участь у Всеукраїнському фестивалі дитячого театрального мистецтва. Вихованці ДНЗ №14 не лише спостерігають і переживають за улюблених героїв, розвивають артистичні здібності, проводять театралізовані дійства, творчі зустрічі з прекрасним «У світі музики і танцю», беруть участь у святах, поетичних вечорах, розвагах, концертах спільно з вихователями та батьками.

Протягом всіх прожитих років працівники закладу брали активну участь у міських заходах: участь у освітянських фестивалях художньої самодіяльності «Таланти твої, освіто», літературно-мистецькому святі «Лесині джерела». (музичні керівники: Старовєрова Любов Олексіївна, Бучинська Олена Миколаївна, Кузьміч Галина Леонідівна, вихователі: Оніщук Ольга Федорівна, Власюк Алла Миколаївна, Заїка Катерина Анатоліївна).

Естетичному розвитку і вихованню дітей сприяють створені нашим колективом умови художньо-естетичного середовища дитячого садка. Кожна група має власну назву, свій стиль. Діти тут розвиваються всебічно: малюють під керівництвом вихователя зображувальної діяльності Мозалевської К.А., ліплять, вивчають англійську мову, отримують необхідну ласку, тепло, турботу.

Педагоги дошкільної установи у своїй практиці застосовують програму та ігрові заняття фізкультурно-оздоровчого напряму доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента АПН України Е.Вільчковського, вважають корисними рекомендації М.Єфименка щодо проведення фізичного виховання в дитячому садку у формі великої тематичної гри та використання гімнастики пробудження після сну. Інструктором з фізичного виховання Шевцовою I.Л. розроблена власна система проведення Днів здоров’я в ДНЗ.

В дошкільному закладі з 2005 року було запроваджено «Книгу рекордів», де фіксуються значні досягнення дітей з фізичного виховання, «Книгу літопису сімейного виховання», в якій розміщується матеріали кращого досвіду виховання дитини в сім’ї. З січня 2006 року запроваджено випуск «Родинної газети», в якій виділені наступні рубрики: «Свята та звичаї», «Здорові будьмо», «Мамина школа», «Таємниця імені», «Літературна сторінка», «Довідкова служба», «Пограємося.» До газети пишуть статті як вихователі, так і батьки вихованців.

В квітні 2018 року виповнилось 27 років як ми створюємо затишний острівець добра і любові для малят. Робота нашого колективу спрямована на те, щоб дитина почувала себе комфортно. Для цього ми створюємо оптимальні умови, зорієнтовані на особистісний гармонійний розвиток дошкільнят. За роки існування із стін дитячого садка вийшло понад 2,5 тисяч вихованців.

/Files/images/0_8639_378b583e_S.gif

Кiлькiсть переглядiв: 251

Коментарi